Lancer Timing Services 					   HY-TEK's Meet Manager
                 New Hampshire Interscholastic Athletic Assoc.                 
                2017 New England INDOOR Qualifiers  - 3/4/2017                 
                                   3/4/2017                                    

                           NEW HAMPSHIRE QUALIFIERS                                

	COACHES ONLY: Relay names can be changed by 
		1) emailing rick@lancertiming.com 
			     OR 
		2) at the event on the 4th  


Boys 55 M Dash (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Eaton, Sebastian              12 Trinity                6.61 
  2  Mutz, Dalton                  11 Concord                6.66 
  3  Jenkins, Randell              11 Nashua North           6.68 
  4  Buccieri, Nico                12 Pinkerton              6.70 
  5  Hanley, Brandon               11 Winnacunnet            6.71 
  6  Parent, Riley                 12 Windham                6.73 
 
Boys 300 M Dash (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Eaton, Sebastian              12 Trinity               35.52 
  2  Ruimwijk, Jadyn               11 Pinkerton             36.38 
  3  Mena, Samuel                  12 Nashua North          36.49 
  4  Giraldi, Mike                 12 Bedford               36.51 
  5  Powers, Billy                 11 Winnacunnet           36.61 
  6  Jones, Devin                  11 Central               37.01 
 
Boys 600 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Zepf, Tim                     12 Trinity             1:21.49 
  2  Woodman, Noah                 11 Pinkerton           1:24.73 
  3  Swanney, Jacob                12 Timberlane          1:25.08 
  4  Sawyer, Spenser               11 Windham             1:25.09 
  5  Little, Erik                  12 Dover               1:25.17 
  6  Lamothe, Jacob                12 Keene               1:25.77 
 
Boys 1000 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Bellomo, Noah                 12 Alvirne             2:32.59 
  2  Richards, Zach                12 Coe-Brown           2:37.26 
  3  Allen, Jeffrey                10 Campbell            2:38.18 
  4  Winslow, Jacob                10 Exeter              2:38.55 
  5  Hotter, Declan                12 Londonderry         2:43.07 
  6  O'Brien, Matt                 11 Concord             2:44.63 
 
Boys 1500 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  O'Brien, Patrick              12 Oyster River        4:09.19 
  2  Elmour, James                 12 Monadnock           4:11.07 
  3  Vorbach, David                11 Nashua North        4:11.54 
  4  Zaino, Chris                  12 Londonderry         4:11.63 
  5  Starr, Cameron                11 Pelham              4:15.05 
  6  Graves, Calvin                12 Pinkerton           4:16.42 
 
Boys 3000 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  O'Brien, Patrick              12 Oyster River        8:39.52 
  2  Vorbach, David                11 Nashua North        9:07.00 
  3  Graves, Calvin                12 Pinkerton           9:09.49 
  4  Muise, Connor                 12 Nashua North        9:11.93 
  5  Starr, Cameron                11 Pelham              9:13.76 
  6  Gagnon, Joe                   10 Pinkerton           9:23.03 
 
Boys 55 M Hurdles (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Powers, Billy                 11 Winnacunnet            7.56 
  2  Thomas, Oliver                12 Trinity                7.56 
  3  Wood, Brandon                 12 Merrimack Valley       7.81 
  4  Marden, Jacob                 12 Merrimack              7.84 
  5  Lewis, Terrell                12 Nashua South           7.85 
  6  Rodgers, Evan                 12 Pinkerton              7.94 
 
Boys 4x200 M Relay (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Nashua North                                         1:32.89 
     1) Delicema, Triston 10            2) Jenkins, Randell 11            
     3) Mena, Samuel 12                 4) Buckmire, Jordan 12            
  2  Winnacunnet                                          1:33.34 
     1) Antonio, Philip 12              2) Hanley, Brandon 11             
     3) Gigliotti, Matthew 11           4) Powers, Billy 11               
  3  Pinkerton                                            1:33.82 
     1) Hajj, Trevor 12                 2) Buccieri, Nico 12              
     3) Rodgers, Evan 12                4) Ruimwijk, Jadyn 11             
  4  Trinity                                              1:35.33 
     1) Banfield, Nick 12               2) Zepf, Tim 12                   
     3) Thomas, Oliver 12               4) Eaton, Sebastian 12            
  5  Windham                                              1:35.89 
     1) Garafano, Matthew 10            2) Connors, Jack 12               
     3) Petroules, Jaden 11             4) Parent, Riley 12               
  6  Spaulding                                            1:37.30 
     1) Suoth, David 11                 2) Speltz, Jon 11                 
     3) Brady, Stephen 12               4) Williams, Noah 12              
 
Boys 4x400 M Relay (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bedford                                              3:30.25 
     1) Collins, Connor 12              2) Verow, Zach 09                 
     3) Giraldi, Mike 12                4) Kenny, Aidan 10                
  2  Trinity                                              3:34.14 
     1) Ndahayo, Emmanuel 11            2) Duckett, Stephen 11            
     3) Eaton, Sebastian 12             4) Zepf, Tim 12                   
  3  Windham                                              3:36.96 
     1) Brennan, Connnor 12             2) Sawyer, Spenser 11             
     3) Costa, Tommy 11                 4) Frey, Kevin 12                 
  4  Nashua North                                         3:37.07 
     1) Guidaboni, Joe 12               2) Eckenrode, Bryce 10            
     3) Ellis, Brazden 11               4) Romulus, Patrick 12            
  5  Pinkerton                                            3:37.84 
     1) Hanlon, Pat 11                  2) Phelps, Cam 11                 
     3) Woodman, Noah 11                4) Hajj, Kyle 12                  
  6  Merrimack                                            3:37.97 
     1) Fournier, Ryan 12               2) Crowley, Devin 11              
     3) Marden, Jacob 12                4) Genet, Brian 11                
 
Boys 4x800 M Relay (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Pelham                                               8:22.90 
     1) Dorman, Jacob 11                2) Msaddi, John 12                
     3) Starr, Cameron 11               4) Vallante, Allan 12             
  2  Portsmouth                                           8:35.67 
     1) Leger, Spencer 11               2) Leger, Jack 12                 
     3) Grant, Jacob 10                 4) Prinz, Ryan 10                 
  3  Nashua North                                         8:35.98 
     1) Eckenrode, Bryce 10             2) Jakib, Yassine 09              
     3) Ireland, Max 11                 4) Taper, James 12                
  4  Merrimack                                            8:36.49 
     1) Crowley, Devin 11               2) Peyton, Andrew 09              
     3) Sawdey, Robert 10               4) Sweesy, Ben 12                 
  5  Bedford                                              8:37.42 
     1) Kenny, Aidan 10                 2) Kefier, Connor 11              
     3) Sherwin, Philip 12              4) Nakos, Nicholas 11             
  6  Coe-Brown                                            8:38.21 
     1) Pratt, Chris 12                 2) Deely, Gabe 10                 
     3) Richards, Tanner 12             4) Richards, Zach 12              
 
Boys High Jump (8)
    Qualifiers at 5' 10" based on fewer misses
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lewis, Terrell                12 Nashua South        6-04.00 
  2  Powers, Billy                 11 Winnacunnet         6-02.00 
  3  Leonard, Luke                 11 Windham             6-00.00 
  4  Baylus, Joey                  12 Merrimack Valley    6-00.00 
  5  Sullivan, Ryan                10 Lebanon             5-10.00 
  6  Langevin, Jake                10 Exeter              5-10.00 
  7  Hillyer, Nate                 11 Concord             5-10.00 
  8  Ross, Connor                  11 Timberlane          5-10.00 
 
Boys Long Jump (6)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Antonio, Philip               12 Winnacunnet        22-04.00 
  2  Buckmire, Jordan              12 Nashua North       21-06.75 
  3  Mumpini, Lucien               10 Bedford            20-07.50 
  4  Sullivan, Ryan                10 Lebanon            20-05.50 
  5  Gomes, Trevor                 11 Campbell           20-04.00 
  6  Delicema, Triston             10 Nashua North       20-03.00 
 
Boys Shot Put (6)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Gunski, Oliver                12 Goffstown          48-09.00 
  2  Allen, Isaiah                 12 Coe-Brown          47-09.00 
  3  Theriault, Jason              12 Merrimack          46-10.25 
  4  Roper, Marcus                 11 Lebanon            45-10.00 
  5  Eckhart, Reid                 12 Portsmouth         45-05.25 
  6  Wood, Brandon                 12 Merrimack Valley   45-01.75