Lancer Timing Services 					   HY-TEK's Meet Manager
                 New Hampshire Interscholastic Athletic Assoc.                 
                2017 New England INDOOR Qualifiers  - 3/4/2017                 
                                   3/4/2017                                    

                           NEW HAMPSHIRE QUALIFIERS                                

	COACHES ONLY: Relay names can be changed by 
		1) emailing rick@lancertiming.com 
			     OR 
		2) at the event on the 4th  

 
 Girls 55 M Dash (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Levasseur, Katya              12 Central                7.39 
  2  Cranney, Abby                 11 Souhegan               7.44 
  3  McClain, Devan                10 Oyster River           7.49 
  4  Momm-White, Acadia            11 Portsmouth             7.53 
  5  Borg, Crismeily               11 Nashua South           7.58 
  6  Graves, Amelia                10 Pinkerton              7.58 
 
Girls 300 M Dash (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kennedy, Corinne              12 Lebanon               41.68 
  2  Graves, Amelia                10 Pinkerton             41.73 
  3  Virga, Maria                  12 Pinkerton             41.91 
  4  Levasseur, Katya              12 Central               42.07 
  5  CoCo, Brianna                 10 Bedford               42.20 
  6  Cranney, Abby                 11 Souhegan              42.32 
 
Girls 600 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kennedy, Corinne              12 Lebanon             1:32.62 
  2  Nigro, Julie                  10 Bishop Guertin      1:37.56 
  3  McGrath, Gretchen             12 Londonderry         1:37.67 
  4  Frizzell, Zoe                 11 Portsmouth          1:39.29 
  5  Leighton, Jane                11 Souhegan            1:42.28 
  6  Lambert, Elise                11 Souhegan            1:42.50 
 
Girls 1000 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Salis, Leya                   12 Bedford             2:52.42 
  2  Schoffield, Kristie           12 Merrimack Valley    2:53.78 
  3  Harmon, Anna                  11 Raymond             2:56.26 
  4  Johnson, Britney              11 Pinkerton           3:03.48 
  5  Saunders, Shaylyn             12 Alvirne             3:03.92 
  6  Carrillo, Bailey              11 Merrimack           3:05.83 
 
Girls 1500 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Gaughan, Jacqueline           11 Exeter              4:43.10 
  2  Durham, Rebecca               11 Milford             4:43.74 
  3  Fischer, Caroline             09 Bishop Guertin      4:46.22 
  4  Robitaille, Julia             10 Manchester West     4:51.12 
  5  Johnson, Britney              11 Pinkerton           4:54.91 
  6  Hunt, Madeleine               12 Souhegan            4:56.28 
 
Girls 3000 M Run (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Gaughan, Jacqueline           11 Exeter              9:44.51 
  2  Fischer, Caroline             09 Bishop Guertin     10:05.39 
  3  Hunt, Madeleine               12 Souhegan           10:17.68 
  4  Veverka, Clare                10 Con-Val            10:19.73 
  5  Robitaille, Julia             10 Manchester West    10:29.45 
  6  Matsis, Alex                  12 Milford            10:41.17 
 
Girls 55 M Hurdles (6)
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Freire, Lexy                  12 Londonderry            8.58 
  2  Virga, Maria                  12 Pinkerton              8.60 
  3  McCoole, Molly                12 Bedford                8.61 
  4  Kennedy, Corinne              12 Lebanon                8.62 
  5  Nichols, Cameryn              10 Bishop Guertin         8.63 
  6  Covell, Kaitlyn               11 Merrimack Valley       8.94 
 
Girls 4x200 M Relay (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Londonderry                                          1:49.48 
     1) Brien, Jessica 11               2) Freire, Lexy 12                
     3) Goodspeed, Ellie 12             4) McGrath, Gretchen 12           
  2  Oyster River                                         1:49.85 
     1) Concannon, Amelia 10            2) Twombly, Xiana 11              
     3) Hoffman, Lydia 11               4) McClain, Devan 10              
  3  Manchester Central                                   1:49.85 
     1) Levasseur, Katya 12             2) Masubuko, Nadege 09            
     3) Munyanez, Ange 12               4) Ducharme, Rylee 11             
  4  Portsmouth                                           1:50.22 
     1) Baker, Grace 12                 2) Momm-White, Acadia 11          
     3) Kurowski, Julia 09              4) Seul, Maren 12                 
  5  Pinkerton                                            1:51.07 
     1) Alves, Nicole 11                2) Graves, Amelia 10              
     3) Romano, Reanna 12               4) Virga, Maria 12                
  6  Bishop Guertin                                       1:51.20 
     1) Nichols, Cameryn 10             2) Bilodeau, Dakota 12            
     3) Nigro, Julie 10                 4) Fischer, Caroline 09           
 
Girls 4x400 M Relay (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Pinkerton                                            4:07.77 
     1) Graves, Amelia 10               2) Virga, Maria 12                
     3) Alves, Nicole 11                4) Johnson, Britney 11            
  2  Oyster River                                         4:16.21 
     1) Concannon, Amelia 10            2) Hoffman, Lydia 11              
     3) Gordon, Laurel 10               4) McClain, Devan 10              
  3  Bedford                                              4:17.09 
     1) CoCo, Olivia 11                 2) CoCo, Brianna 10               
     3) DeAngelis, Gabrielle 09         4) Salis, Leya 12                 
  4  Souhegan                                             4:18.06 
     1) Leighton, Jane 11               2) Lambert, Elise 11              
     3) Romano, Marissa 09              4) Hunt, Madeleine 12             
  5  Merrimack Valley                                     4:19.66 
     1) Considine, Cassidy 09           2) Considine, Nicole 09           
     3) Covell, Kaitlyn 11              4) Schoffield, Kristie 12         
  6  Bishop Guertin                                       4:20.23 
     1) Fischer, Caroline 09            2) Bilodeau, Dakota 12            
     3) Bradford, katelyn 12            4) Nigro, Julie 10                
 
Girls 4x800 M Relay (6)
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Manchester Central                                   9:46.84 
     1) Ducharme, Rylee 11              2) Pepin, Katelyn 09              
     3) Pepin, Keegan 09                4) Tanguay, Kaitlyn 12            
  2  Pinkerton                                            9:49.73 
     1) Sullivan, Annie 11              2) Vaillancourt, Jordan 10        
     3) April, Ciara 10                 4) Johnson, Britney 11            
  3  Bedford                                              9:49.88 
     1) Flynn, Elizabeth 09             2) CoCo, Olivia 11                
     3) Flanagan, Delaney 10            4) DeAngelis, Gabrielle 09        
  4  Milford                                              9:50.55 
     1) Matsis, Alex 12                 2) Sullivan, Emily 09             
     3) Sullivan, MaKayla 09            4) Durham, Rebecca 11             
  5  Souhegan                                             9:52.53 
     1) Leighton, Jane 11               2) Romano, Marissa 09             
     3) Zlotnick, Arielle 10            4) Lambert, Elise 11              
  6  Bishop Guertin                                       9:58.76 
     1) Fischer, Caroline 09            2) Towle, Caroline 09             
     3) Ewing, Jessica 12               4) Nigro, Julie 10                
 
Girls High Jump (6)
    Qualifiers at 5' 2" based on fewer misses
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  McCoole, Molly                12 Bedford             5-06.00 
  2  Lewis, Sydney                 10 Nashua South        5-06.00 
  3  Cote, Sarah                   10 Bedford             5-02.00 
  4  Herrling, Mia                 11 Pelham              5-02.00 
  5  Kennedy, Corinne              12 Lebanon             5-02.00 
  6  Ehlers, Hannah                09 Sanborn Reg         5-02.00 
 
Girls Long Jump (6)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Nippert, Katy                 12 Salem              17-05.00 
  2  Levasseur, Katya              12 Central            17-01.00 
  3  Redman, Mollie                12 Bedford            17-00.50 
  4  Rojco, Katya                  09 Salem              16-07.50 
  5  Momm-White, Acadia            11 Portsmouth         16-07.25 
  6  Laliberte, Natalie            12 Windham            16-04.25 
 
Girls Shot Put (6)
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Merchant, Kath                11 Lebanon            39-05.75 
  2  Scribner, Shanna              12 Bedford            37-06.00 
  3  Sheehan, Megan                11 Sanborn Reg        36-07.00 
  4  Williams, Sarah               11 Dover              35-08.25 
  5  Buchalski, Maddie             09 St Thom Aquinas    34-03.50 
  6  Collins, Kathleen             11 Coe-Brown          34-01.50